niedziela, 17 lutego 2013

Mam 26 lat. I am 26.

Mam dziś urodziny. Spędzam je spokojnie, z rodzicami i siostrą. Zrobiłam sobie nawet tort ;)
Ale świeczek nie dmucham, odkąd w zeszłym roku na 25. urodziny musiałam kupić 2 opakowania - okazało się, że w jednym są TYLKO 24 świeczki... 

Każdy lubi mieć urodziny. Ale chyba najbardziej lubią je dzieci i osoby starsze. Pamiętam, że jako dziecko urodziny obchodziłam najczęściej z młodszą siostrą, co nie było dziwne - ma urodziny tylko 10 dni przede mną. Wtedy może nie do końca byłam zachwycona faktem, że zapraszano na imprezę także młodsze koleżanki Natalki... Z perspektywy czasu uważam, że było to urocze :) 
 
Nie ma piękniejszych chwil dla dziecka niż jego urodziny i Boże Narodzenie. W te dni wszystko wydaje się perfekcyjne. Nawet brudny śnieg za oknem i mokre buty. 

 Im jesteśmy starsi, tym na własne święto patrzymy z coraz większą powściągliwością, są osoby, które udają, że urodzin nie obchodzą, po cichu licząc, że ktoś jednak o nich pamięta i zadzwoni z życzeniami. 


Chęć celebrowania urodzin i innych świąt nasila się z powrotem mniej więcej po 65. roku życia. Najlepszym przykładem jest tutaj moja Babcia Stasia, która bardzo poważnie traktuje swoje urodziny i potrafi z wyrzutem zareagować na fakt, że któreś z jej wnucząt nie może się na nich pojawić. 


Urodziny. W tym dniu żałuję, że nie mam 10 lat i nie mogę zrobić imprezy dla koleżanek z klasy i podwórka. Melancholię tego dnia warto "zabić" dobrym winem. Taki mam też plan na dzisiaj :)I have my Birthday today. I'll spend it calmly with my parents and sister. I even made myself a birthday cake;)
But I won't blow any candles since last year on the 25th birthday I had to buy 2 packs of them - it turned out that one pack of candles consists of 24 ONLY.

Everyone likes to have a birthday. But perhaps the most - children and the elderly. I remember that as a child I had my birthday celebrated  usually with my younger sister which was not strange - she has a birthday only 10 days before me. At that time I was not exactly thrilled by the fact that the party was held together and we had to invite the younger girlfriends of Natalia ... In retrospect, I think it was cute :)
 
There are no more beautiful moments for a child than its birthday and Christmas. These days everything seems to be perfect. Even dirty snow outside the window and wet shoes.
 
The older we get, the more we look at our feasts with increasing restraint, there are people who even pretend they do not care about birthdays, quietly hoping that someone still remembers them and call with the wishes. 

The desire to celebrate birthdays and other holidays increases back more or less at the age of 65. The best example is my grandmother Stasia who is very serious about her birthday and is able to react with the ejection having heard that one of her grandchildren may not appear at the party.
 
Birthday. On this day I regret I am no longer 10 years old and I cannot have a party for my classmates and friends from the neighbourhood. Melancholy of this day may be "killed" with a good wine. And that is my plan for today :)


 
 
Życzę sobie spokoju, ale jednak nie za dużo. Żeby nie było nudno.

Szczęścia, bo gdy sprzyja, wszystko wydaje się bardziej kolorowe. 

I optymizmu, choć o to w ostatnim czasie było ciężko.

100 lat dla znajomej z lustra!
 

I wish to myself peace, but still not too much. So it was not boring.

Happiness because it makes everything seems more colorful. 

And optimism even though it was quite hard to find recently. 
  
Happy Birthday for the friend in the mirror!


Xoxo,

P.


10 komentarzy:

Fitnesslandia pisze...

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wina nie uderzającego za nadto do głowy (pierwsza butelka ;)), tortu nie na zakalcu, życzeń nie na Facebooku i lepszego jutra z nową, większą o rok doświadczeń liczbą na czole ;)

Pozdrawiam

paulina.be pisze...

Dziękuję :)

Ewa Wojcik pisze...

Wszystkiego najlepszego! Pozdrawiam z Mediolanu.

http://fonduedellamoda.blogspot.it

paulina.be pisze...

Dzięki :)

pinkhanger pisze...

stooo lat ;)

paulina.be pisze...

Dzięki!:)

Plamka pisze...

Spoznione Happy Birthday!:) spelnienia marzen! Btw swietny blog

paulina.be pisze...

Dzięki - za życzenia i komplement ;)

Ro wpierwszymrzedzie pisze...

Aj, kiedyś wszystko było takie łatwe ;)
Z okazji urodzin życzę Ci wszystkiego najwspanialszego i wytrwałości w pisaniu ;)

paulina.be pisze...

:) Dzięki!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...