poniedziałek, 25 lutego 2013

Oscary rozdane, życie toczy się dalej. Oscars handed out and life goes on.

85. ceremonia rozdania Oscarów za nami. Nie wiem, jak inni, ale sama traktuję ją z przymrużeniem oka. Jestem wielką fanką kina, często chodzę na seanse i staram się śledzić nowości filmowe. Ale przyznam, że nie widziałam wszystkich tytułów, które w tym roku otrzymały nominacje. Nie mówię już o filmach nieanglojęzycznych, które raczej trudno obejrzeć w masowych sieciach kinowych. O zwycięzcach oscarowej nocy pewnie większość z Was już słyszała. Informacje można znaleźć w wielu miejscach. Poniżej wklejam link do oficjalnej strony Akademii: http://oscar.go.com/.

85th Oscars ceremony is behind us. I don't know how the others feel about that but I treat the ceremony with a grain of salt. I am a big fan of movies, I often go to cinema and try to keep track of new films. But I must admit that I haven't seen all the titles nominated this year. Not mentioning non-English films category, which films are rather difficult to see in the mass cinema networks. The winners of Oscar night are probably known to most of you. You can find them in many sources. Below I present a link to the official website of the Academy: http://oscar.go.com/.


Nie będę wypowiadać się o filmach, których nie widziałam. Powiem tylko, że - jak co roku - część statuetek trafiła do tzw. pewniaków, jak Anne Hathaway w Les Misérables, a część z nich była dużym zaskoczeniem. Dla mnie zasłużone było nagrodzenie za rolę pierwszoplanową męską Daniela Day-Lewisa za kreację Abrahama Lincolna, podczas gdy sam film był nieco nużący i zbyt długi, choć oczywiście wart obejrzenia. Zdziwiła mnie natomiast statuetka dla Jennifer Lawrence, która jest dobrą aktorką, jednak sam film "Poradnik pozytywnego myślenia" - który polecam za optymizm i ciekawą historię - nie jest dla mnie typem oscarowym i główna rola kobieca w tym filmie także. Bardziej skłonna byłabym przyznać Oscara Jessice Chastain za rolę w niepoprawnym politycznie "Wrogu numer jeden", opowiadającym krok po kroku o tropieniu, a wreszcie zabiciu Ben Ladena.

I 'm not going to write about the films I haven't seen. Let me just say that - as every year - some statuettes went to so called "bankers" like Anne Hathaway in Les Misérables, and some of them were a big surprise. For me, it was a deserved reward for the actor in the leading role for Daniel Day-Lewis for his portrayal of Abraham Lincoln, while the film itself was for me a little tedious and too long - but of course worth seeing. I was surprised, on the other hand, with a statue for Jennifer Lawrence, which is a good actress, yet the movie itself, "Silver Lining Playbook" - which I would recommend for optimism and interesting history - is not a type of Oscar-winning film for me and the actress in this movie as well. I'd be more inclined to give Oscar to Jessica Chastain  for her role in the politically incorrect "Zero Dark Thirty", which tells about the step-by-step tracking and finally killing Ben Laden.
 
Nie widziałam "Operacji Argo" Bena Afflecka, która otrzymała nagrodę za najlepszy film, ani "Życia Pi", nagrodzonego 4 statuetkami. Drugi z tytułów znam tylko w wersji książkowej i pamiętam, że zrobił na mnie duże wrażenie, gdy czytałam pozycję kilka lat temu. 
I have not seen "Argo" by Ben Affleck, which received the award for best picture, or "Life of Pi ", the award-winning of four statuettes. The second of the titles is known for me only in the form of book, which I remember made a big impression on me when I read it a few years ago.

Co do pozostałych nagród - osobiście nie przykładam do nich większego znaczenia. Może z wyjątkiem piosenki nagrodzonej Oscarem - wspaniałej "Skyfall" zaśpiewanej przez Adele w ścieżce dźwiękowej do ostatniego "Bonda". Podsumowując galę, w najbliższym czasie chcę nadrobić zaległości i obejrzeć następujące filmy: "Django" (tak, wiem, że to wstyd nie widzieć tego do tej pory), "Życie Pi", "Operacja Argo", "Mistrz" oraz "Miłość". Bardzo dobrą kreacją aktorską, nienagrodzoną w tym roku, była moim zdaniem rola Danzela Washingtona w filmie "Lot". Film jest bardzo dobry, trzyma w napięciu i szczerze go polecam. Ale nie tym, którzy boją się latać ;)

As for the other awards - I personally do not attach to them much attention. Maybe with the exception of the awarded song - wonderful "Skyfall" by Adele being a soundtrack to the latest "Bond". To sum up the show, in the near future I want to catch up and watch the following films: "Django Unchained" (yes, I know it's a shame not to see it until now), "Life of Pi", "Argo", "The Master" and "Amour". A very good role, not awarded this year, was in my opinion the one of Danzel Washington in "Flight". The film is very good, keeps you in tension and I sincerely recommend it. But not for those who are afraid to fly ;)

Emocje wkrótce opadną, bo ile można mówić o tym samym ;) ... a przecież pozostaje tak ważny temat, jak czerwony dywan i kreacje wieczoru! Oscarowa noc to wydarzenie prominentne pod względem doboru kreacji przez gwiazdy Hollywood (a raczej ich doradców). Nie będę rozpisywać się na temat stroju poszczególnych osób tego wieczoru. Zarówno VOGUE , Harper's Bazaar, jak też wiele innych magazynów i portali modowych, dokonały już oceny tych najlepiej ubranych na czerwonym dywanie. Poniżej zdjęcia, na których prezentuję moje typy tego wieczoru. Mam wrażenie, że magazyny poszły nieco na skróty, wybierając czasem piękne aktorki, a nie to, co miały na sobie. Dlatego będę tu trochę przekorna.

Emotions will be behind us soon cause' it's no use talking about the same things again and again ;) ... and yet an important issue remains unsaid - which is the red carpet and evening outfits! Oscar night is a prominent event in terms of the selection of creations by Hollywood stars (or rather their advisers). I will not dwell on the individual outfit of each of them that evening. Both VOGUE and Harper's Bazaar, as well as many other fashion magazines and portals, have already assessed the best dressed on the red carpet. Here are the photos which show my types that evening. I have an impression that the magzines have gone a bit on the shortcut sometimes choosing beautiful actresses and not what they were wearing. So i'm going to be a little perverse here.

Sally Field in Valentino Couture
 Anne Hathaway in Prada
Amy Adams in Oscar de la Renta 
Octavia Spencer in Tadeshi Shoji
 Jennifer Aniston in Valentino Couture
Jennifer Garner in Gucci
Alicia Vikander in Elie Saab
...and finally Jennifer Lawrence in Dior Couture. 
Pozostaje nam wrócić do rzeczywistości, chodzić do kina i oglądać filmy, by móc je potem oceniać i samemu przyznać Oscara ;)
So we can get back to reality now, go to the cinema and watch the movies so we can assess them and after that award some with Oscar ;)

2 komentarze:

JustCleo pisze...

suknie bajeczne..<3
magia czerwonego dywanu..<3
ahh:)

Anonimowy pisze...

"Argo" dobry film, ale troszkę nie rozumiem przyznania mu oskara za scenariusz, tym bardziej ,że był to film na faktach, więc historia była tu głównym scenarzysta, no ale trudno, żeby film slawiacy tajną amerykańska akcje nie został nagrodzony przez Amerykanów;)
"Django"- popieram decyzję szanownego jury:) ale czy Dr Schultz był naprawdę drugoplanową postacią? Dla mnie wraz z Django stanowili parę pierwszoplanowych bohaterów, obaj z reszta rewelacyjni!
Jest kilka filmów jeszcze do obejrzenia, ale wydaje mi się że w tym roku nie było oscarowych "rewelacji", i mruze również oko wraz z Toba Paulino be :)
M.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...